W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Zdrowia 2021

07.04.2021

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku hasłem przewodnim jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

Pandemia COVID-19 umniejszyła niedawne osiągnięcia w zakresie zdrowia, doprowadziła więcej osób do ubóstwa i braku bezpieczeństwa żywnościowego, a także pogłębiła nierówności pod względem płci, społeczeństwa i zdrowia. Przewiduje się, że po raz pierwszy od 20 lat wzrośnie poziom światowego ubóstwa i utrudni postępy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Ponad 1 miliard ludzi żyjących w nieformalnych osiedlach lub slumsach stoi w obliczu zwiększonych wyzwań związanych z zapobieganiem zakażeniom i przenoszeniu koronawirusa. Nasze zdrowie nie może zależeć od tego gdzie żyjemy. Budowanie zdrowszego świata oznacza zapewnienie równego dostępu do opieki zdrowotnej dla każdego. W naszych rękach leży zdrowie nasze i następnych pokoleń, dlatego zachęcamy aby dzisiejszy dzień stał się początkiem działań, które zlikwidują nierówności zdrowotne.

Źródło/ więcej informacji:

https://www.who.int/westernpacific/news/events/detail/2021/04/07/western-pacific-events/world-health-day-2021

https://www.who.int/westernpacific/news/events/world-health-day

https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2021