W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat nr 41/2025 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Sasino

10.07.2025

ikona "Uwaga pilny komunikat"

Na podstawie otrzymanego w dniu 10.07.2025r. sprawozdania z badań wody przeznaczonej
do spożycia przez ludzi, pobranej do analiz laboratoryjnych w dniu 07.07.2025r., Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie stwierdza warunkową przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Sasino ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne tj. 
podwyższoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22oC, w ilości >300 jtk/1 ml wody. 
Nie stwierdzono obecności parametru bakterii grupy coli, Escherichia coli.

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu

  • Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń.
  • Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.
  • Woda bez przegotowania może być stosowana jedynie do codziennej higieny osobistej, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Trwają prace mające na celu przywrócenie właściwej jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r., poz. 2294).

Podmiot odpowiedzialny za jakość wody przeznczonej do spożycia przez ludzi z ww. wodociągu przekazuje odbiorcom usług pisemną informację o podejmowanych oraz planowanych działaniach naprawczych ze wskazaniem terminu ich zakończenia.

Materiały

Komunikat nr 41/2025 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Sasino
komunikat​_41​_Sasino.pdf 0.16MB
{"register":{"columns":[]}}