W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja Prezesa Urzędu z dnia 1 października 2025 r. podsumowująca obchody pierwszej polskiej edycji kampanii Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta 2025 - Bezpieczeństwo pacjenta od samego początku!

01.10.2025

Na zdjęciu wykonanym wieczorną porą widać Pałac Kultury i Nauki podświetlony na pomarańczowo (barwy Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta). W tle rozciąga się panorama wieżowców.

W tym roku po raz pierwszy odbyła się polska edycja kampanii Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta 2025, której głównym partnerem wydarzenia był Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych we współpracy z Polskim Towarzystwem Bezpiecznej Farmakoterapii (PTBFarm), Związkiem Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych (INFARMA) oraz Polskim Związkiem Producentów Leków Bez Recepty (PASMI).

Celem działań było szerzenie wiedzy i budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa małych pacjentów. 
W ramach kampanii zrealizowano m. in:

  • 15–19 września prowadzono ogólnopolską akcję edukacyjną skierowaną do rodzin, dzieci, nauczycieli i personelu medycznego,
  • 17 września opublikowano wywiad z ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa farmakoterapii pt. „Jak wygląda życie leków po wprowadzeniu na rynek?” (dostępny w TOK FM),
  • 19 września Polska rozbłysła pomarańczowym światłem – barwy Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta pojawiły się m.in. na Pałacu Kultury i Nauki, Warsaw Spire, Moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie, Spodku w Katowicach i TAURON Arenie Kraków,
  • 15 października odbędzie się webinar „Mały pacjent, wielka troska – o bezpieczeństwie dzieci w ochronie zdrowia”, w którym wybitni eksperci podzielą się praktyczną wiedzą o tym, jak rozmawiać z lekarzem, jakie ryzyka mogą wystąpić w terapii dzieci i jak ich unikać. Link do wydarzenia: wpsd2025

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dziękuje wszystkim partnerom oraz uczestnikom wydarzeń za zaangażowanie w obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta 2025.

Prezes Urzędu Rejestracji 
Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych
i Produktów Biobójczych
/-/ Grzegorz Cessak

{"register":{"columns":[]}}