W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Covid-19: sytuacja epidemiczna w regionie jest pod kontrolą

12.11.2021

- Sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Dla chorych dostępne są 272 łóżka w tym 40 łóżek OIOM. 136 łóżek jest zajętych – podkreśla wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Na zdjęciu wojewoda opolski oraz dyrektorka Wydziału Zdrowia, przemawiają do mikrofonu podczas konferencji prasowej. Wojewoda stoi przy szklanej mównicy, po jego prawej stronie stoi dyrektorka wydziału. W tle granatowa ścianka z godłem Polski.

Jak podkreślają służby wojewody opolskiego, sytuacja epidemiczna w województwie opolskim jest pod kontrolą. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, podczas której wojewoda wraz z przedstawicielami OOW NFZ oraz WSSE Sanepid, podsumowali stan aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie. Podkreślano na niej, że sytuacja jest pod ścisłą kontrolą.

- Sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Dla chorych dostępne są 272 łóżka w tym 40 łóżek OIOM. 136 łóżek jest zajętych. Jeżeli obłożenie łóżek przekroczy 70 procent, wówczas uruchamiane są kolejne - mówi Sabina Wiatkowska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Powiadamiania Ratunkowego.

- Obserwujemy duży wzrost zakażeń koronawirusem. Średnio 100 nowych przypadków na dobę. Prognozujemy że przy takim tempie wzrostu możemy osiągnąć liczbę ponad 800 przypadków na dobę – podkreśla Maciej Romaniuk, koordynator ds. szczepień i przypomina o trwającym programie szczepień i zachęca osoby niezdecydowane do zaszczepienia się a także osoby mogące przyjąć trzecia dawkę do zgłoszenia się do punktu szczepień.

Podczas konferencji, przybliżono również stan zabezpieczenia w tlen medyczny w opolskich szpitalach. Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. tlenu zapewnia, że województwo ma stabilną sytuację w sprawie zużycia tlenu. - Dzienne zużycie to 6 ton przy czym w szczycie III fali było to 18 ton. Aktualny stan zużycia tlenu to 34 procent. W Głuchołazach powstał bank tlenu, butle są załadowane na wozy operacyjne straży pożarnej i w sytuacji kryzysowej wyjeżdżają one natychmiast – komentuje.

Doktor Marek Piskozub, kierownik Szpitala Tymczasowego w Opolu, dodaje, że w placówce przy ul. Wrocławskiej w Opolu, nie brakuje niezaszczepionych osób. - W szpitalu są pacjenci w ciężkim stanie i bardzo zróżnicowanym wieku. Do szpitala trafiają bardzo ciężkie przypadki, to również osoby młode, które wymagają intensywnych działań medycznych. Nawet przyjęcie dwóch dawek szczepionki nie zwalnia nas od przestrzegania zasad.


- Pacjenci województwa opolskiego mogą czuć się bezpieczni. Sytuacja jest pod kontrolą wojewody opolskiego. Mamy ściśle określony plan uruchamiania kolejnych szpitali. Na ten moment poziom zajętości łóżek jest pod ścisłą kontrola. Zajętość zbliża się do 70 procent ale będziemy odmrażać kolejne szpitale - deklaruje wojewoda opolski, Sławomir Kłosowski.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}