W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gogolin: uruchomiono pierwsze w regionie Centrum Usług Społecznych

09.07.2021

Placówka, w której każdy mieszkaniec gminy – niezależnie od wieku może uzyskać pomoc, 9 lipca została oficjalnie oddana do użytku. CUS połączyło działania Ośrodka Pomocy Społecznej, programów profilaktycznych oraz organizacje społeczne. W jego uroczystym starcie udział wziął wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Na zdjęciu cztery osoby przecinające czerwoną wstęgę. W środku kobieta - wicewojewoda opolski. Wszyscy pochylają się nad wstęgą, spoglądają w obiektyw na przeciw - pozują do zdjęcia. W swoich dłoniach mają nożyczki, przecinające wstęgę. W tle ścianka z napisem GOGOLIN.

- Z dobrych praktyk należy brać przykład. Jeżeli we wszystkich samorządach tyle działań byłoby podejmowane w stosunku do usług społecznych wszelkiego rodzaju, to Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie byłoby potrzebne, bo by sobie świetnie wszyscy radzili. Niestety tak nie jest, jesteśmy potrzebni i służymy pomocą – podkreślał sekretarz stanu w MRiPS Stanisław Szwed, który w miniony piątek odwiedził Opolszczyznę.

- Samorząd gminy Gogolin uzyskał stuprocentową dotację dla wartego 2 349 484 zł projektu, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacji, Rozwój 2014-2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – wyjaśniał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Ponad 30 procent środków zaplanowanych w budżecie projektu, czyli około 773 tys. zł zostanie przeznaczonych na świadczenie usług przez organizacje pozarządowe – dodał.

Placówka znajduje się w Gogolinie i połączyła działania Ośrodka Pomocy Społecznej, programów profilaktycznych oferowanych przez gminę oraz organizacje społeczne. - Udało nam się zrealizować projekt wsparcia, żeby nasi mieszkańcy byli aktywni, byli w ruchu. W ramach kompleksowej opieki nad osobami starszymi nawet dzisiaj podopieczni klubu seniora i uniwersytetu III wieku na rowerach elektrycznych pojechali na wycieczkę – tłumaczył Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina.

W symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięli również parlamentarzyści, wicemarszałek województwa opolskiego oraz radni gminy Gogolin.

Ponadto ,tego dnia, wiceminister Szwed – wspólnie z wojewodą Kłosowski oraz burmistrzem Gogolina, odwiedzili Dom Spokojnej Starości "św. Barbara" w Kamionku.

 

 

Zdjęcia (3)