W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Już 555 osób zaszczepionych! Pierwszy dzień akcji Zaszczep się w majówkę, za nami!

01.05.2021

Trzy zespoły medyczne z krapkowickiego szpitala, kilkunastu mundurowych oraz wolontariusze – wszyscy oni czuwali dziś nad bezpieczeństwem osób, które zaszczepiły się przeciwko Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień, ulokowanym na parkingu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego!

Na zdjęciu 4 mężczyzn, stojących na tle pomarańczowego namiotu polowego. Mężczyźni mają ułożne dłonie w piąstki, którymi się uderzają na znak sukcesu. Patrzą w obiektyw.

- Mamy 2,5 tysiąca dawek, więc wystarczy dla każdego chętnego – przekonuje Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, który kubkiem ciepłej herbaty przywitał wszystkich oczekujących na szczepienie. – Przyjechali do nas mieszkańcy między innymi powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, oleskiego oraz strzeleckiego. Dziś szczepimy osoby powyżej 36 roku życia, a w kolejnych dniach następne roczniki, tak aby 3 maja zakończyć akcję szczepienną na 34-latkach. Ten, kto ma odpowiedni wiek, czyli na dziś 36 lat, to może po prostu tu przyjść. Jeżeli ma e-skierowanie, to z nim, ale jeśli nie, to też może przyjść. Wszystkie formalności można tutaj dopełnić na miejscu – dodaje.

- Wszystkie szczepionki są bezpieczne i dopuszczone do obrotu. Szczepimy dzisiaj preparatem Johnson&Johnson. Ona też jest bardzo dobrą szczepionką. Chroni nas już po 2 tygodniach. Naszym zadaniem jest tutaj przeprowadzić pacjentów odpowiednio przez cały proces szczepienia. Mamy pełne zabezpieczenie medyczne, więc jeśli cokolwiek by się działo, to pomożemy. Jesteśmy tutaj dla pacjentów. Warto przyjść i się zaszczepić – wyjaśnia Maciej Jędrusik, lekarz z Krapkowickiego Centrum Zdrowia – podmiotu wszczepiającego.

- Na mieszkańców czeka wykwalikowana kadra medyczna. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze. Na co dzień szczepią oni u nas w centrum, więc są wyszkoleni. Zapraszamy, będziemy szczepić do ostatniego pacjenta - dodaje Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia.

W organizację szczepień pod urzędem zaangażowany był również Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. – Nasi pracownicy na miejscu pomagają m.in. w wypełnianiu kwestionariusza oraz sprawdzają czy zgłaszające się osoby przynależą do właściwej grupy wiekowej, uprawnionej do szczepienia – komentuje Robert Bryk, dyrektor opolskiego NFZ.

W powodzenie akcji zaangażowano również mundurowych. – Bardzo dziękuję za pełną mobilizację. Poza medykami, na miejscu są z nami m.in. żołnierze WOT Z Brzegu, opolscy policjanci oraz strażacy, ratownicy medyczni, pracownicy zarówno OUW jak i NFZ. Wspomaga nas także 10Blog, za co już dziś serdecznie dziękuję – podkreśla wojewoda Kłosowski.

W pierwszym dniu szczepień frekwencja wynosiła 555 osób. W kolejnych dniach, tj. 2 i 3 maja, mobilny punkt szczepień będzie czynny od 10.00 do 15.00.

Akcja Zaszczep się w majówkę odbywa się we wszystkich województwach. W miniony czwartek o jej starcie poinformował premier RP Mateusz Morawiecki.

 

Fotorelacja z Opola na portalu Facebook/slawomirklosowskiwoejwodaopolski

Zdjęcia (1)