W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koronawirus: "Jest wielu anonimowych Bohaterów" Wojewoda Opolski podsumował sytuację w regionie

16.10.2020

-Wszystkie osoby, wszystkie służby zaangażowane w walkę z epidemią wykonują bardzo ciężką pracę- mówił Adrian Czubak podczas konferencji online zorganizowanej dla mediów. – Jest wielu anonimowych bohaterów, o których nawet nie wiemy i których pracy nie widać, a którzy pracują przy różnych, przeróżnych działaniach związanych z zapobieganiem, chciałem im bardzo serdecznie podziękować – podkreślał

Wojewoda opolski podczas konferencji prasowej prowadzonej online, siedzi przed monitorami.

Wojewoda podsumował zwięźle najważniejsze zagadnienia dotyczące sytuacji w regionie. Zwrócił uwagę, że dynamika wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 się zwiększa. Podkreślił, że wszystkie służby zaangażowane w zwalczanie epidemii pracują w pełnej gotowości i monitorują rozwój sytuacji.

Wojewoda wyjaśnił, że badania na obecność koronawirusa są wykonywane praktycznie 24h na dobę, stacje sanepidu dbają o to by objąć nadzorem i kwarantanną każdą osobę narażoną na zakażenie.

W zakresie liczby łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji wojewoda zapewnił, że prowadzone są działania w celu ciągłego zwiększania dostępnej bazy miejsc dla potrzebujących osób. Działania te są prowadzone w porozumieniu z dyrektorami szpitali i organami prowadzącymi. Na chwilę obecną mamy margines bezpieczeństwa, ale w związku z rozwojową sytuacją podejmowane są działania zmierzające do zabezpieczenie większej liczby miejsc.

Wojewoda przekazał informacje dotyczącą wykrytych ognisk zakażeń. – Na chwilę obecną mamy 13 ognisk w szpitalach, 13 ognisk w DPSach, 12 ognisk w szkołach – podał.

Czas oczekiwania na badanie w mobilnym punkcie poboru wymazów w województwie opolskim to od kilku do kilkunastu minut. - Mamy 19 punktów mobilnych Drive Thru, w których testujemy dziennie około 400 osób, na dzień dzisiejszy to wystarcza. – mówił wojewoda.

W zakresie izolatoriów, wojewoda wyjaśnił, że są to przygotowane ośrodki dla osób skąpoobjawowych, niewymagających hospitalizacji szpitalnej, ale które nie mogą z różnych względów odbywać izolacji w warunkach domowych.

Materiały

Koronawirus

Wideo

Zdjęcia (2)