W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koronawirus: Wojewoda w stałym kontakcie ze starostami

06.10.2020

W trosce o życie i bezpieczeństwo mieszkańców regionu, wojewoda opolski polecił starostom opolskich powiatów, aby zorganizowali oni na swoim terenie posiedzenia Powiatowych Zespołów Zarządzania Kryzysowego. Dziś starostowie przybliżali wojewodzie wnioski z ww. posiedzeń.

Ilustracja. W centralnej części kadru wojewoda opolski Adrian Czubak, podczas wideokonferencji ze starostami. Wojewoda spogląda w monitor, na twarzy ma ubraną maseczkę ochronną. Po jego prawej stronie zasiada dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, po prawej wicekurator oświaty. Po prawej stronie kadru widać policjanta. W lewej dolnej części kadru widać dłonie pozostałych uczestników spotkania.Wszyscy zasiadają przy dużym, prostokątnym stole.

W ubiegły piątek na zorganizowanej z inicjatywy wojewody opolskiego Adriana Czubaka wideokonferencji ze starostami, wojewoda zwrócił się do rozmówców, aby w możliwie jak najszybszym czasie zorganizowali oni posiedzenia PZZK, podczas których m.in. przedstawiciele służb odpowiedzialnych za przeciwdziałanie Covid-19, omówiliby obecną sytuację w powiatach i ew.sytuacje problemowe. Podczas posiedzeń, starostowie omawiali bieżącą sytuację epidemiologiczną w regionie; pracę szkół oraz zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej w placówkach typu DPS, ZOL itp.

Podczas dzisiejszej wideokonferencji starostowie przekazali wojewodzie opolskiemu efekty ww. rozmów. Kilka z nich wymaga dogłębnej analizy, toteż wojewoda zaoferował pomoc. –W tym celu będę kontaktował się z Państwem indywidualnie – deklarował wojewoda.

W dzisiejszej wideokonferencji udział wzięło również kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego OUW. – Dziękuję za obecność wszystkim starostom oraz organizację spotkań w regionie. Pozostaję do Państwa dyspozycji – podkreśla wojewoda opolski.