W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kwiaty i upominki dla dzielnych mam

26.05.2021

- Każda kobieta wychowująca dziecko zasługuje na szacunek i na szczęście. Tak, dzielne mamy, które dbają o bezpieczeństwo swoich pociech to prawdziwy wzór do naśladowania – podkreślał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, podczas wizyty w Domu Matki i Dziecka w Opolu.

Na zdjęciu wojewoda, stojący po lewej stronie kadru, wręczający czerwoną różę kobiecie, która stoi na przeciw niego. Wojewoda ubrany w ciemny garnitur, zwrócony jest bokiem do kadru. Twarz kobiety została zamazana - z uwagi na ochronę jej wizerunku. Zdjęcie zrobione pod światło. W tle wystrój pokoju, w którym zrobiono zdjęcie. Po lewej stronie widać granatową ścianę, fragment kanapy z różowym pledem.

Podopiecznych Domu Matki i Dziecka w Opolu odwiedził wojewoda Sławomir Kłosowski z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka. Na panie czekały słodkie upominki oraz kwiaty, dla najmłodszych zabawki edukacyjne.

Aktualnie w Domu Matki i Dziecka  Opolu przebywa 13 podopiecznych, z czego 9 stanowią dzieci w wieku od 2 – 11 lat. Do ośrodka trafiają osoby, które są w trudnej sytuacji życiowej lub doświadczały m.in. przemocy domowej. Dzięki pomocy siostry Ewy Lygi – dyrektor ośrodka oraz pracowników Domu, kobiety wraz z dziećmi zyskują nie tylko dach nad głową ale i pomoc psychologiczną i całą gamę wsparcia materialnego. Jak tłumaczy siostra Lyga, matki trafiające do ośrodka są motywowane do poprawy warunków życia, ośrodek jest jedynie przystankiem w ich dalszej drodze. – Bardzo się cieszę, że na Opolszczyźnie funkcjonuje takie miejsce jak Dom Matki i Dziecka. Wspieram i kibicuję planom rozbudowy ośrodka – komentuje wojewoda Kłosowski. Przebudowa ośrodka wre. Trwają prace nad budową nowego zaplecza. - Tam będzie strefa magazynowa, ale też część edukacyjna i rekreacyjna. Poza tym umieścimy tam miejsce do prania oraz jego suszenia. Aktualnie jesteśmy nieco skupieni w jednej części, dlatego może nas być nieco mniej. Po rozbudowie i przeniesieniu części magazynowej tutaj będzie trochę więcej miejsca, co da nam możliwość przyjęcia większej liczby osób – wyjaśnia s. Ewa Lyga.

- To jest miejsce wybrane jak najtrafniej. Mówimy o kobietach po przejściach, których życie stanęło pod wielkim znakiem zapytania. One szukają obecnie swojej szansy. Część z nich jest aktywizowana zawodowo przez siostrę dyrektor. To wspaniała rzecz, że te kobiety i dzieci w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej mają gdzie mieszkać – dodał wojewoda.

Zdjęcia (2)