W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Marszałek Sejmu RP rozmawiała z mieszkańcami Brzegu oraz Namysłowa

11.07.2021

- Młodzi ludzie pytają, co my mamy do zaoferowania im, szczególnie tym, który chcą rozpocząć samodzielne życie, nie wiedzą, czy mieć dzieci, czy poczekać jeszcze. Mamy rozwiązanie; to państwo będzie gwarantowało wkład własny. Jeśli mamy rodzinę z dwójką, trójką i większą liczbą dzieci, wówczas państwo pomoże spłacić ten kredyt – mówiła w Brzegu Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP.

Na zdjęciu wojewoda opolski z marszałek Sejmu RP z mieszkankami Namysłowa. Na zdjęciu 5 osób, stojących obok siebie. W środku wojewoda i marszałek Witek. Pozują do zdjęcia. Uśmiechają się. Mieszkanki Namysłowa ubrane są w stroje ludowe. W tle żółty budynek ratusza na rynku w Namysłowie.

Marszałek spotkała się z brzeżanami, którzy – w minioną sobotę, przybyli na piknik rodzinny, który odbywał się na jednym z osiedli. Elżbieta Witek informowała o zasadach, jakie obowiązywać będą w Polskim Ładzie. Wskazywała na założenia dotyczące rodziny. Jednymi z nich są ułatwienia dotyczące wkładu własnego do zakupu mieszkań czy budowy domów. Jak przekonywała, pozwoli to wielu parom podjąć decyzję o założeniu rodziny.

Ponadto, dużą uwagę skupiła także na seniorach. - Ponieważ jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, brakuje nam rak do pracy, chcemy wprowadzić nowe rozwiązanie, które będzie polegało na tym, że ci, którzy osiągną wiek emerytalny, a nie będą chcieli przejść na emeryturę, będą chcieli pracować dalej, będą mieli PIT zero – przybliżała. Marszałek przypomniała także o planowanych zwolnieniach z podatku dla części emerytów oraz wyższej kwocie od podatku dla małżonków.

Brzeg nie był jedynym miejscem wizyty. Kilka chwil po godzinie 16.00 marszałek odwiedziła również namysłowski rynek, gdzie z tutejszymi mieszkańcami rozmawiała m.in. o lokalnych problemach.
– W małych miasteczkach można się dowiedzieć, co ludzie naprawdę myślą o władzy – mówiła.

Zdjęcia (3)