W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Masz e-skierowanie? Zaszczep się w majówkę w namiocie pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim bez rejestracji!

29.04.2021

Co planujesz na majówkę? Spacer, dobry film, a może obiad z rodziną? Do listy swoich planów dopisz też koniecznie szczepienie przeciw COVID-19! Do naszego województwa trafi łącznie 2,5 tys. dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Opolu na terenie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piastowskiej 14. Kadra medyczna będzie czekać na Ciebie w godz.10.00 – 15.00. Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień.

Na zdjęciu stojący na tle dużego, pomarańczowego namiotu, wojewoda. Wojewoda przemawia do mikrofonów, ustawionych przed nim. W dłoniach trzyma niebieski plakat. Wojewoda patrzy w bok kadru. Po lwewej stronie kadru w rogu widać dłonie dziennikarzy trzymających mikrofon.

Według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Plan na majówkę: szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji

Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Dlatego, jeśli masz już wystawione e-skierowanie, zaszczep się przeciw COVID-19 w majówkę!

Od 1 do 3 maja w Opolu na ul. Piastowskiej 14 stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10.00 do 15.00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.
- Dawek będzie łącznie 2,5 tysiąca. Liczymy, na to, że przerób tego punktu na dwóch namiotach z kadrą medyczną będzie odpowiedni do tego, żeby wyszczepić wszystkich tych, którzy wyrażą chęć. Są trzy zespoły szczepienne, składające się z pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych. Kadra jest z Krapkowickiego Centrum Zdrowia – wyjaśniał podczas dzisiejszego briefingu prasowego wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Dziś pod urzędem strażacy stawiali bowiem pierwsze namioty do szczepień. 

Jak się zaszczepić w Majówkę? To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

Powrót do normalności? Możliwy dzięki szczepieniom przeciw COVID-19

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne!

W województwie opolskim zostało wykonanych już 270 442 szczepień. W skali całego kraju to już łącznie 11 081 369wykonanych zastrzyków.  

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

Zdjęcia (1)