W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

My z Covidowego. Niezwykła wystawa do zobaczenia w urzędzie wojewódzkim

16.11.2021

- Jestem pod ogromnym wrażeniem skali pracy, jaką włożyliście Państwo w stworzenie przejmującego obrazu życia m.in. medyków w czasie I oraz II fali epidemii- podkreślał dziś wojewoda opolski Sławomir Kłosowskiego, który wspólnie z Krzysztofem Saczką, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Anną Matejuk, dyrektor WSSE Opole, spotkał się z Adamem Liszką- współtwórcą wystaw pn. "My z covidowego".

Na zdjęciu cztery osoby. Od lewej współtwórca wystawy Adam Liszka. Obok dyrektor WSSE Opole, Główny Inspektor Sanitarny oraz Wojewoda Opolski. W tle plansze wystawy.

Wystawa jest elementem projektu multimedialnego Agnieszki Pospiszyl i Adama Liszki. Dokumentuje on rzeczywistość szpitala "covidowego" z Kędzierzyna-Koźla - od środka - słowami osób tam pracujących. Wypowiedzi pracowników pokazują codzienną walkę z pandemią od 16 marca 2020 roku. Walkę o życie Pacjentów, strach, smutek, ale i radość. Wątpliwości, ale i codzienny trud. Słowem - świadectwo czasu pandemii.

Prace można oglądać w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim do 26 listopada.

Informacje szczegółowe

Wystawa jest elementem projektu multimedialnego Agnieszki Pospiszyl i Adama Liszki pt. "My z Covidowego". Dokumentuje on rzeczywistość szpitala "covidowego" z Kędzierzyna-Koźla - od środka - słowami osób tam pracujących. Wypowiedzi pracowników pokazują codzienną walkę z pandemią od 16 marca 2020 roku. Walkę o życie Pacjentów, strach, smutek, ale i radość. Wątpliwości, ale i codzienny trud. Słowem - świadectwo czasu pandemii. 

Projekt pokazuje wysiłek, skutki osobiste i społeczne jakie ponoszą pracownicy ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19. Forma i środki reportażowe nie mają na celu epatowania heroizmem, bo takich przekazów jest dosyć dużo i wykrzywiają spojrzenie na pracę w czasie pandemii. Zależy nam na ukazaniu rzeczywistego wymiaru pracy i jej skutków dla konkretnego pracownika szpitala, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Pomysł wynika z wnikliwej obserwacji różnych aspektów walki z pandemią, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Materiał został zrealizowany w formie krótkich wywiadów audio, w połączeniu z portretową sesją fotograficzną. Projekt jest niekomercyjny i realizowany z przekonania o potrzebie dokumentowania czasu pandemii. Projekt otrzymał kilka wyróżnień i nagrodę OPOLSKA MARKA 2021 w kategorii "Opolskie się wspiera!". Został także objęty patronatem honorowym Polskiej Federacji Szpitali i Opolskiej Izby Lekarskiej.  Realizacja wystawy była możliwa dzięki dotacji otrzymanej z Opolskiej Izby Lekarskiej. 

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}