W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe respiratory trafiły do szpitala tymczasowego w Opolu

22.11.2021

To prawdziwy mercedes w kategorii aparatury medycznej! Mowa o 10 nowych respiratorach, które dziś trafiły do opolskiego szpitala tymczasowego. – Ich jakość jest na najwyższym poziomie. Dzięki dostawie, zwiększamy liczbę łóżek OIOM w placówce – podkreśla wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który dziś osobiście doglądał transport sprzętu do szpitala.

Na zdjęciu trzy osoby, stojące na przeciw nowego respiratora. Po lewej stornie kadru widać młodą kobietę, ubraną w fartuch medyczny. Rozmawia ona z wojewodą opolskim, który stoi na przeciw niej. Jest skierowany bokiem do kadru. Za wojewodą stoi mężczyzna, przypatrujący się dyskusji. W tle magazyn zlokalizowany w szpital tymczasowym.

Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń wirusem SARS CoV-2 oraz hospitalizacji, dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu – będącego patronem szpitala tymczasowego – zwróciła się do Wojewody Opolskiego o wsparcie w pozyskaniu dodatkowych respiratorów. Wojewoda Kłosowski pozyskał aparaturę z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Tym samym stał się od dysponentem sprzętu, który przekazał na rzecz szpitala tymczasowego w Opolu.

To nie jedyna dostawa kolejnych respiratorów w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu transport z 5 „sztucznymi płucami” trafił do szpitala w Oleśnie.

Dodajmy, że zgodnie z raportem Ministerstwa Zdrowia, 22 listopada odnotowano 395 nowych zakażeń. Wczoraj, liczba ta wynosiła 603.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}