W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nysa: Mobilny aparat RTG wspomoże szybką i bezpieczniejszą diagnostykę pacjentów z Covid-19

24.11.2021

Od 1 grudnia przybędzie 14 łóżek dla pacjentów z Covid-19 w nyskim szpitalu. W ich leczeniu pomoże mobilny aparat rentgenowski, który dotarł dziś do placówki wprost z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Na zdjęciu wojewoda opolski po prawej oraz - obok niego, dyrektor szpitala w Nysie. Panowie stoją na przeciw kadry medycznej. Rozmawiają na temat Covid-19. Wojewoda, mający na twarzy maskę ochronną, skierowany jest ciałem w kierunku rozmówców, ma uniesiony palec, którym wskazuje na rozmówców. Wszyscy stoją na korytarzu w szpitalu.

Nowa, a zarazem pierwsza w nyskim szpitalu aparatura medyczna uprości opiekę nad pacjentem ze stwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2. Nie będą oni musieli przemieszać się do innego budynku szpitalnego, po to by wykonać zdjęcie rentgenowskie. Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń w woj. opolskim oraz liczbę hospitalizacji, dyrekcja ZOZ w Nysie zwróciła się do Wojewody Opolskiego o wsparcie w pozyskaniu mobilnej aparatury, dzięki której diagnostyka będzie szybsza, wygodniejsza i – co najważniejsza, bezpieczna. – Co jest niezwykle ważne, pacjenci hospitalizowani na innych oddziałach nie będą odczuwali skutków panującej pandemii – podkreśla dr n.med. Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego szpitala.

Wojewoda wyraził zgodę i w połowie listopada br., zwrócił się do premiera RP Mateusza Morawieckiego o przekazanie niezbędnego sprzętu dla opolskiej placówki. Dziś nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu oraz prezentacja bazy łóżkowej dla pacjentów z Covid-19.
– Dzięki takim osobom jak pan dyrektor Krajczy – jak i pozostali dyrektorzy i pracownicy szpitali covidowych w regionie, wiem, że możemy wyprzedzić o krok dalszy przebieg pandemii. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w walkę o zdrowie i życie drugiego człowieka – podkreślał dziś w Nysie wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.  

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}