W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oddział pediatrii w nowym wydaniu! Dziś będą mogli tu trafić pierwsi pacjenci

01.06.2021

Część ogólnopediatryczna z alergologią oraz diabetologiczno-gastrologiczna. Do tego m.in. sala integracji sensorycznej, sale z osobnymi łazienkami. To efekt prac modernizacji Oddziału Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, który 1 czerwca – w Dniu Dziecka, rozpoczął swoją działalność.

Na zdjęciu 9 osób, ustawione w rzędzie. Pozują do zdjęcia. Wszystkie osoby, ubrane elegancko, podnoszą ręce do góry, trzymają oni biało-czerwoną wstęge na znak uruchomienia oddziału pediatrii. W środkowej części kadru wojewoda opolski. W tle drzwi oddziału z napisem Oddział Pediatrii.

Na zmodernizowanym oddziale, na małych pacjentów oraz ich rodzin, czeka wiele nowości. Przede wszystkim novum stanowi sprzęt medyczny. – Pierwsi pacjenci trafią dziś w godzinach popołudniowych. Do dyspozycji jest 37 łóżek – podkreśla Dariusz Madera, dyrektor generalny USK.

Inwestycja, której koszt to niemal 5 mln złotych, trwała rok. Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski podkreśla, że to prawdziwy sukces. – To hiper nowoczesne miejsca dla małych i nieco większych pacjentów. Miejsce, które – jestem przekonany, będzie nie tylko wizytówką regionu ale i zostanie dostrzeżone na tle kraju – komentuje. Podczas uroczystego uruchomienia zmodernizowanego oddziału, wojewoda podziękowała wszystkim zaangażowanym w prace na rzecz powodzenia inwestycji. – Miniony rok był niezwykle trudny. Koronawirus wstrzymał wiele działań, ale – za co dziękuję, nie tak ważną dla zdrowia i życia obywateli, inwestycje – dodał.

- Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i przebudowie możliwe będzie bardziej elastyczne dostosowywanie sal chorych i pracy oddziału do bieżących potrzeb regionu” - wskazuje dr hab. n. med. Agata Chobot, prof. Uniwersytetu Opolskiego, kierownik Oddziału Pediatrii USK w Opolu.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: Violetta Porowska, poseł na Sejm RP, przewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia; Zuzanna Donath-Kasiura - wicemarszałek Województwa Opolskiego; Przemysław Zych, zastępca prezydenta miasta Opole; prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytet Opolski; prof. Rafał Matwiejczuk, przewodniczący Rady Społecznej USK; Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ, o. Sławomir Dworak, wiceprowincjał Misjonarze Oblaci MN w Polsce.

Zdjęcia (2)