W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rada ds. rodziny powołana! Będzie służyła sprawom społecznym

09.07.2021

Jej zadaniem jest m.in. kształtowanie polityki prorodzinnej w regionie oraz pomoc opolskim rodzinom – mowa o Radzie działającej przy wojewodzie opolskim, w której skład wchodzą m.in. kierownicy instytucji społecznych.

Powołanie Rady ds. Rodziny. Po lewej stronie stoi wicewojewoda, ubrana w białą bluzkę i czarny żakiet. W środku wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz wojewoda opolski - ubrani w ciemny garnitur. Po prawej stronie kobieta w średnim wieku, stojąca z granatową teczką z napisem Wojewoda Opolski.

20 osób – tyle liczy nowa Rada s. Rodziny powołana w ubiegłym tygodniu w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Członkami zespołu zostali m.in. parlamentarzyści, samorządowcy oraz osoby, które na co dzień reprezentują instytucje społeczne, rodziny zastępcze. Na czele Rady stoi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Uroczyste wręczenie aktów powołania odbyło się przy okazji wizyty na Opolszczyźnie wiceministra rodziny i polityki społecznej Stanisława Szweda.

- Cieszę się, że po raz kolejny powołano radę. My politykę rodzinną wspieramy od kilku lat, od niedawna poprzez program Polskiego Ładu. Na przykład poprzez wsparcie w systemach podatkowych, czyli wprowadzenie wolnej kwoty od podatku, do 30 tysięcy złotych. W przypadku małżeństw to, jeśli będą one się razem rozliczać, to taka wolna kwota wyniesie 60 tysięcy złotych - mówi Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Wśród członków Rady, działającej przy wojewodzie opolskim jest m.in. burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który podkreśla że gmina, którą zarządza, od lat stawia na politykę prorodzinną.

- Budowa nowych placów zabaw oraz system małych szkół wiejskich. My przez ostatnie 15 lat nie zamknęliśmy ani jednej szkoły, mimo tego że tych dzieci jest tam mało. Staramy się to pielęgnować – podkreśla.

Następne posiedzenie Rady ds. Rodziny odbędzie się po wakacjach.