W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

RFIL: ruszył nabór wniosków. Samorządy mają czas do 12 lutego

04.01.2021

Na podstawie § 10a uchwały nr 102 Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 r., w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego (M.P. poz.662 z późn.zm), Premier Mateusz Morawiecki 30 grudnia 2020 roku ogłosił nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Termin składania wniosków: od 4 stycznia 2021 roku do 12 lutego 2021 roku.

Na zdjęciu po lewej stronie okrągły zegarek, wskazujący na godzinę 10:10. Obok, na tle zieleni, trzy "kupki" monet, które ustawione są od najmniejszej do największej. Na każdej z nich widoczny jest wyrastająca z monet gałązka.

W ramach naboru gminy mogą starać się o wsparcie z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolne w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Wartość kosztorysowa inwestycji, finansowanej lub dofinansowanej z tych środków nie może być niższa niż 50 tys. zł i wyższa niż 5 000 tys. zł i jednocześnie maksymalna łączna wartość kosztorysowa wszystkich inwestycji na terenie gminy nie może być wyższa niż 5 000 tys. zł.

Gmina może złożyć maksymalnie 3 wnioski na nie więcej niż 3 inwestycje.

Informacje szczegółowe dotyczące wsparcia gmin popegeerowskich znajdą Państwo na stronie BIP MSWiA pod adresem:
www.gov.pl/web/mswia/wsparcie-gmin-popegeerowskich

Wnioski o wsparcie należy składać zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3a do uchwały nr 102 Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 r. (M.P. poz. 662, z późn.zm) przez elektroniczną skrzynkę podawczą do właściwego wojewody, na podstawie § 6 ust. 1 pkt 2 ww. uchwały, po zaopiniowaniu ich przez właściwe oddziały terenowe Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Komórką organizacyjną prowadząca sprawy Funduszu jest Wydział Finansów i Budżetu

 

Materiały

Wniosek RFIL
RFIL​_Zał​_nr​_3a​_Wniosek​_gmina.docx 0.03MB
Ogłoszenie Prezesa Rady Ministrów
Ogłoszenie​_PRM​_3​_2020​_RFIL.pdf 0.05MB