W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rząd wysłucha postulatów młodzieży. Trwają prace nad Strategią na Rzecz Młodego Pokolenia

31.05.2021

- Nie chcemy tworzyć strategii w gabinetach polityków, odgórnie jej narzucać. Chcemy ją stworzyć w pełni w sposób partycypacyjny, czyli wspólnie z najbardziej zainteresowanymi, młodymi Polakami - zapewnił Piotr Mazurek, pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez wojewodę opolskiego Sławomira Kłosowskiego.

Na zdjęciu plakat informacyjny, zapowiadający konsultacje wojewódzkie dla młodzieży. Na środku kadru widać trójkę, młodych i uśmiechniętych ludzi, wskazujących palcem przed siebie. Powyżej napisy z informacjami dotyczącymi terminu i godziny konsultacji.

„Konsultacje Strategii na rzecz Młodego Pokolenia” to cykl spotkań wojewódzkich, w których młodzi ludzie z całej Polski mogą zgłaszać pomysły do wieloletniego planu rządu w obszarze polityki młodzieżowej. W każdym z dotychczasowych spotkań aktywnie uczestniczyły setki młodych ludzi, którzy zgłosili ponad 1500 spostrzeżeń
i prawie 1200 pomysłów i rozwiązań. Opolszczyzna jest kolejnym regionem, w którym odbędą się konsultacje zorganizowane przez pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka. O celu konsultacji rozmawiano dziś podczas konferencji prasowej, w której – zdalnie, poza pełnomocnikiem oraz wojewodą opolskim, udział wziął również opolski kurator oświaty Michał Siek oraz dziennikarze.

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski – podkreślił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

- Chcemy poznać poglądy, oczekiwania, problemy młodych ludzi z różnych części Polski, stąd ta formuła spotkań w województwach. Interesują nas potrzeby, oczekiwania młodych ludzi, niezależnie od poglądów politycznych, niezależnie od światopoglądu, niezależnie czy mieszkają w dużym mieście, czy na obszarach wiejskich – przekonywał Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Opolski kurator oświaty dodał, iż wieść o konsultacjach została przekazana uczniom. Pomogli w tym nauczyciele. – Zainteresowanie jest naprawdę spore, mam zatem nadzieję, że frekwencja dopisze – dodał.

Konsultacje dla młodzieży z woj. opolskiego rozpoczną się 8 czerwca od godz.17.00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem https://strategiadlamlodych7.webankieta.pl/ . Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 7 czerwca (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Zdjęcia (2)