W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szczepienia przeciwko epidemii: zapraszamy do mobilnego punktu w Namysłowie

01.06.2021

Od 1 czerwca na namysłowskim rynku można skorzystać ze szczepień przeciwko Covid-19. To jedyny w woj. opolskim mobilny punkt szczepień. Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski uroczyście przekazał obiekt władzom gminy.

Na zdjęciu po prawej stronie kadru wojewoda opolski, stojący za mikrofonem - przemawia do dziennikarzy. Wojewoda patrzy w dal, ma splecione dłonie. Obok wojewody, po jego prawej stronie, stoi burmistrz Namysłowa. Mężczyzna stoi nieco w oddali, spogląda w dal. Stoi w lekkim rozkroku. W tle, za mężczyznami kontener szczepienny. Kontener zawiera napisy Covid-19 oraz mobilny punkt szczepienny. Kontener jest duży, prostokątny. Na zdjęciu widać jedynie jego front. Po prawej stronie kadru, przed kontenerem, widać fragment stołu, okryty białym obrusem.

Zgodnie z raportem Ministerstwa Zdrowia dot. zainteresowania szczepieniami przeciwko Covid-19, dotąd na Opolszczyźnie najmniej wykonano iniekcji w pow. namysłowskim oraz prudnickim. Aby zmienić ten trend, a tym samym zainteresować mieszkańców regionu korzyściami, wynikającymi z zaszczepienia, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski – wspólnie z OOW NFZ, podjął decyzję o ulokowaniu mobilnego punktu szczepień w jednym z ww. regionów. Uruchomienie punktu na rynku w Namysłowie to efekt dobrej współpracy wojewody z burmistrzem gminy Bartłomiejem Stawiarskim oraz Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

Mobilny punkt rozpoczął pracę już wczoraj w godzinach porannych. W tym tygodniu będzie czynny do piątku (za wyjątkiem Święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) od godz.15.00 do 17.00. - Godziny pracy w kolejnych dniach będą uzależnione od zainteresowania szczepieniami. Oscylujemy w godziny popołudniowe – słyszymy w punkcie.

Za obsługę punktu odpowiada Namysłowskie Centrum Zdrowia. Jego prezes Agnieszka Zagola wskazuje, że skorzystać z możliwości zaszczepienia można tu na uproszczonych zasadach. - Ten mobilny punkt jest punktem, do którego można przyjść w każdej chwili, posiadając tylko dowód osobisty. Personel medyczny na miejscu kwalifikuje i wtedy dany pacjent jest wprowadzony do systemu. Nie wymaga to uprzedniej rejestracji – tłumaczy.

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zapewnia, że szczepionki są zabezpieczone. – Szczepimy preparatem Moderna. Mam nadzieję, że partie szczepionek będą docierały tutaj płynnie i mieszkańcy będą się szczepili. W tej chwili, tak prawdę mówiąc, na terenie województwa opolskiego nie mamy problemów ze szczepionkami. Mamy problemy z chętnymi do szczepienia – zauważa.

Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa, podkreśla jednak, iż liczy na zainteresowanie mieszkańców szczepieniami. - Namysłów w tej chwili jest, można powiedzieć, w środku peletonu, dlatego bardzo się cieszymy z tej inicjatywy, żeby przekazać nam mobilny punkt. Z niego przecież mogą korzystać nie tylko mieszkańcy Namysłowa, ale i całej okolicy. Jeżeli to pomoże w podniesieniu współczynnika wyszczepialności, to myślę, że o ten efekt właśnie nam chodzi - tłumaczy.

Zdjęcia (1)