W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wicewojewoda Opolski

Teresa Barańska

Zdjęcie portretowe, na zdjęciu Teresa Barańska, w białym żakiecie, na niebieskim tle

Życiorys

Teresa Barańska, obowiązki wicewojewody opolskiego pełni od 16 grudnia 2019 r.

Posiada wykształcenie wyższe, ukończyła Akademię Rolniczą Kraków na wydziale Ekonomia Produkcji Rolnej. W 2006 roku rozpoczęła pracę w Opolskim Ośrodku Doradztwa rolniczego w Łosiowie, Powiatowy Zespół Doradztwa w Prudniku. Przez szereg lat swoją zaangażowaną pracą na rzecz rozwoju rolnictwa i opolskiej wsi powiatu prudnickiego zdobywała nowe kwalifikacje zawodowe i osiągnięcia. Zdobywając kolejne szczeble kariery zawodowej zostaje Kierownikiem Biura Powiatowego w Prudniku a następnie zastępcą Dyrektora OODR w Łosiowie. 
Praca związana z rozwojem społeczności wiejskiej i rolnictwa na Opolszczyźnie pozwoliła jej na nawiązanie wszechstronnych kontaktów międzyludzkich.

Jest osobą znaną wśród rolników i mieszkańców obszarów wiejskich. Współpracowała między innymi z organizacjami kobiecymi działającymi na wsi, takimi jak KGW, ZKŚ, Stowarzyszenia czy lokalnymi Liderami nawiązując wzajemne relacje. Współpracowała również z różnymi instytucjami państwowymi, takimi jak urzędy, banki, firmy rolnicze mając możliwość poznania nowych ludzi i budowania dalszej ścieżki kariery. Jako Wicedyrektor OODR należała do prezydium Wojewódzkiego Zespołu ds. analiz szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich w województwie opolskim. Jest osobą rozpoznawalną,
w 2018 roku wzięła udział w wyborach samorządowych. Była kandydatką na Burmistrza Prudnika oraz ubiegała się o mandat Radnej Rady Miasta w Prudniku skutecznie realizując wyzwania i oczekiwania mieszkańców gminy w pracy samorządowej.

Posiada łatwość w nawiązywaniu kontaktów, jest osobą pogodną, gotową do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Angażuje się i skutecznie z dokładnością
i niezmierną energią w realizowane zadania. Jest tolerancyjna i lojalna wobec swoich współpracowników, przyjaciół i ludzi nieznajomych. Pogoda ducha, szczerość
i poczucie humoru to cechy, które ją wyróżniają. Potrafi uczyć się na własnych życiowych błędach. Posiada własne zdanie oraz ceni ludzi, którzy je posiadają. Zawsze jest optymistycznie nastawiona do życia i otoczenia. Jest kobietą spełnioną, prowadzi szczęśliwe ognisko domowe w towarzystwie oddanego psiaka Atosa. Lubi przyrodę i wszystko co natura stwarza.

Kontakt z Sekretariatem Wicewojewody Opolskiego

tel. 77 45 24 279
fax 77 45 24 731

e-mail: wicewojewoda@opole.uw.gov.pl

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.09.2020 13:13 Joanna Wiesiołek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Biuro Wojewody
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Wicewojewoda Opolski 2.0 18.09.2020 15:00 Mariusz Nieckarz
Wicewojewoda Opolski 1.0 14.09.2020 13:13 Joanna Wiesiołek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP