W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewoda Opolski

Adrian Czubak

Wojewoda Opolski - Adrian Czubak siedzący za stołem i podpisujący dokument

Życiorys

Adrian Czubak, wojewodą opolskim jest od 9 grudnia 2015 r. Do obowiązków zawodowych podchodzi z dużą precyzją. Nim otrzymał nominację na stanowisko wojewody, przez kilkanaście lat związany był z branżą finansową i budowlaną. Był również wiceprezesem zarządu Agencji Rozwoju Opolszczyzny S.A. w Opolu oraz prezesem Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych w Opolu. Jego ostatnim miejscem pracy była opolska elektrownia. Wojewoda posiada również doświadczenie w pracy w jednostkach budżetowych samorządu województwa opolskiego. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego zajmował stanowisko kierownika Referatu Gospodarki. Był również dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Gospodarki.

W trakcie pracy zawodowej Adrian Czubak ukończył liczne szkolenia oraz warsztaty, m.in. z zakresu: prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska, prowadzenia procesu inwestycyjno-budowlanego, systemu zarządzania jakością, obsługi inwestora czy z obszaru zasad sprzedaży i marketingu.

Adrian Czubak posiada takie kwalifikacje, jak m.in.: bardzo dobra znajomość sektora MSP w województwie opolskim, znajomość działania samorządu terytorialnego i możliwych do zastosowania instrumentów wspierania MSP. Obecny wojewoda opolski posiada również uprawnienia do członkostwa w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Jednym z Jego wielu sukcesów zawodowych jest m.in. uruchomienie i prowadzenie pierwszego w Polsce funduszu poręczeń kredytowych dla małych i średnich podmiotów gospodarczych o zasięgu działania obejmującym całe województwo. Uruchomienie i prowadzenie Centrum Obsługi Inwestora na terenie woj. opolskiego; czynne uczestnictwo w prowadzeniu kompletnej procedury administracyjnej dot. uzyskania wszelkich wymaganych decyzji i uzgodnień administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia realizacji największej na Opolszczyźnie inwestycji budowlanej tj. rozbudowy Elektrowni Opole.

Adrian Czubak posiada podwójny tytuł magistra inżyniera. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa inwestycyjnego oraz zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwie.

Ma dwoje dzieci. Lubi pracę na rzecz innych, także zwierząt. – Cała moja rodzina kocha zwierzęta, które zabieramy ze schronisk lub, po prostu, z ulicy. Dobro czworonogów jest dla mnie bardzo ważne – podkreśla.

Kiedy ma chwilę wyłącznie dla siebie czyta. Głównie są to książki z okresu wojennego, ze szczególnym wskazaniem na Kampanię Wrześniową oraz tematykę związaną z Powstaniem Warszawskim i Żołnierzami Wyklętymi.

Kontakt z Sekretariatem Wojewody Opolskiego

tel. 77 45 24 252
fax 77 45 24 705
e-mail: bw@opole.uw.gov.pl

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.09.2020 12:59 Joanna Wiesiołek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Biuro Wojewody
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Wojewoda Opolski 2.0 15.09.2020 14:00 Mariusz Nieckarz
Wojewoda Opolski 1.0 14.09.2020 12:59 Joanna Wiesiołek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP