W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewoda opolski odpowiada posłom KO: Zapraszam do rozmów. Media będą brały w tym udział

18.11.2020

Adrian Czubak, wojewoda opolski odniósł się do przekazanej mu wczoraj przez posłów Tomasza Kostusia oraz Witolda Zembaczyńskiego tzw. „Czarnej księgi 5 lat rządów PiS”. Przypomnijmy, że w tym celu posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali wczoraj, tj.17 listopada konferencję prasową pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim, gdzie – w asyście mediów, posłowie wręczyli wojewodzie ww. materiał.

Wojewoda opolski na pierwszym planie stoi z dyrektorem gabinet wojewody. Wojewoda trzyma w swojej prawej dłoni dokument, który kieruje do niszczarki. Przed nim stoją statywy z mikrofonami dziennikarzy. W tle CWK w Opolu.

Dziś, podczas konferencji prasowej wojewody opolskiego w sprawie m.in. aktualnej sytuacji epidemicznej na Opolszczyźnie, Adrian Czubak odniósł się do przekazanej mu publikacji oraz zarzutów, które stawiają posłowie opozycji.

- Dwóch panów na 170 stronach przekazało mi wypociny, które mają świadczyć o pewnych zaniedbaniach i zaniechaniach. Z ciekawością znalazłem najbliższa mi stronę czyli podsumowanie prac resortu MSWiA. Na tylko jednej stronie tej hipokryzji, znalazłem siedmiokrotne wskazanie nieudolności, błędów po stronie wojewody. To bajkopisarstwo. Dostałem to od pana, który jest znany z tego, że umie przypalać naleśniki i od drugiego, który potrafi tresować ludzi - "siad", "waruj". Panowie zanim zaczną pisać takie pierdolety i takie bzdury, powinni ze mną porozmawiać – komentuje wojewoda, który jednocześnie wskazał na niechlujstwo w wyglądzie i przygotowaniu Księgi. – Brakuje w niej pisma przewodniego, nie jest nawet zszyta. Ale cóż, każdy wystawia o sobie świadectwo – dodaje. Wojewoda opolski przepuścił “czarną księgę” przez niszczarkę.

Wojewoda wystosował do posła Kostusia dziś pismo, by do końca listopada br., poseł skonkretyzował rzekome zaniechania działań wojewody opolskiego Adriana Czubaka. - Brak odpowiedzi będzie świadczyć o tym, że przekazany materiał jest wynikiem hipokryzji i nudzenia się pana posła i innych parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej w czasie trwania największej pandemii – podkreśla wojewoda, który przypomniał również, że gdyby nie szybka i skuteczna pomoc Rządu Prawa i Sprawiedliwości, stolica kraju - którą zarządza partyjny kolega  ww. posłów, nadal borykałaby się ze ściekami, płynącymi z oczyszczalni „Czajka” wprost z Wisły do Bałtyku. 

Wojewoda opolski oczekuje na szybką odpowiedź parlamentarzystów na jego pismo oraz rozmowę, w której udział będą mogły wziąć media.

Dodajmy, że od kilku tygodni w urzędach wojewódzkich w Polsce, posłowie Kolacji Obywatelskiej prowadzą kontrole ws. działalności administracji rządowej w czasie pandemii. Poseł Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński rozpoczęli kontrolę w Opolu kilka tygodni temu. Na razie jednak parlamentarzyści nie komentują efektów swoich działań. Wojewoda opolski przekazał posłom całą dokumentację.

Zdjęcia (3)