W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Docenieni za trud walki z epidemią. Odznaczenia dla 12 pracowników Szpitala MSWiA w Białymstoku

19.02.2021

W piątek (19.02) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył odznaczenia państwowe przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę dwunastu pracownikom Szpitala MSWiA w Białymstoku jako wyraz podziękowania za ich zaangażowanie i trudną pracę w czasie epidemii koronawirusa.

Odznaczenia dla 12 pracowników Szpitala MSWiA w Białymstoku

Jak poinformował wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, inicjatywa odznaczenia pracowników szpitali, które były pierwszymi ogniwami walki z pandemią koronawirusa, pojawiła się w połowie ubiegłego roku.

- Mam nadzieję, że ten dzień będzie dla Państwa dowodem na to, że doceniamy Państwa pracę. Mamy świadomość, że przeszliśmy trudny okres, kiedy Szpital MSWiA był przekształcany w jednoimienny, co oczywiście budziło różnego rodzaju wątpliwości i obawy. Liczymy na to, że epidemia będzie słabnąć, niestety zagrożenie jest nadal poważne. Obyśmy poradzili sobie z trudnościami, które będziemy musieli jeszcze pokonać. Dziękuję za Państwa poświęcenie - mówił podczas uroczystości w Szpitalu MSWiA wojewoda podlaski.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych odebrała prof. Małgorzata Barbara Bień.

- Chciałabym podziękować całej załodze – pielęgniarkom, ratownikom, sanitariuszom, paniom salowym, całemu zespołowi tzw. personelu białego, ale nie tylko – również tzw. strefie szarej, która musiała wszystko przygotować, przeorganizować, potem kierować, ponieważ ta rewolucja, która spotkała nas w ubiegłym roku, spowodowała nie tylko zmiany w naszych sercach i w naszym podejściu, ale i w całej infrastrukturze. Udało nam się dostosować i zmieniać w zależności od fazy epidemii podejście organizacyjne do niezbędnych potrzeb ratowania życia i zdrowia pacjentów - mówiła prof. Bień.

Złote Krzyże Zasługi za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych otrzymali: Wojciech Krzysztof Charytoniuk, Andrzej Czajkowski, Bogdan Galar, Lech Mirosław Gałek, Krzysztof Hermanowicz, Grzegorz Antoni Hubar, Małgorzata Kałużyńska, Mirosław Kazberuk, Marek Stanisław Kiluk, Tomasz Henryk Kociniak i Joanna Siemienkowicz.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}