W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dodatkowe 14 mln zł dla szpitali w województwie podlaskim

10.09.2019

Informacje o dodatkowych pieniądzach dla podlaskich szpitali przekazali dziś wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dyrektor POW NFZ Maciej Bogdan Olesiński.

FINANSOWANIE

Podczas spotkania w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim z dyrektorami placówek, Paszkowski poinformował, że dodatkowe pieniądze, jeszcze w tym roku,  otrzyma piętnaście powiatowych i dwa wojewódzkie szpitale. Przeznaczone one zostaną na wzrost wyceny świadczeń wysokospecjalistycznych. Są to np. kompleksowe zabiegi w zaćmie i jaskrze. Podniesiona będzie także wycena kompleksowej opieki nad pacjentem w oddziale udarowym.
To trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń. Łączny wzrost ryczałtu dla podmiotów I i II stopnia zabezpieczenia w ramach sieci szpitali wyniesie 802 mln zł w skali roku.

 

Zdjęcia (2)