W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy kompleks sportowy w Hajnówce oficjalnie otwarty

31.07.2020

Nowy stadion lekkoatletyczny, boiska piłkarskie, siatkowe czy korty tenisowe - to tylko niektóre elementy zrewitalizowanej strefy Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Hajnowskiego Domu Kultury. W piątek (31.07) władze miasta oficjalnie otworzyły nowe obiekty, w uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Otwarcie stadionu OSiR w Hajnówce

Przebudowa infrastruktury sportowej w Hajnówce trwała ponad rok. Nowy kompleks to:

  • stadion lekkoatletyczny wyposażony w bieżnię 4-torową o długości 400 m i bieżnię sprinterską 6 torową o długości 130 m z nawierzchnią syntetyczną, dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą z nawierzchnią z mączki ceglanej, dwa rozbiegi do rzutu oszczepem, boisko piłkarskie główne z nawierzchnią z trawy naturalnej o polu gry 64x105m, z automatycznym systemem nawadniania,
  • boisko piłkarskie treningowe z nawierzchnią syntetyczną,
  • dwa boiska do siatkowej piłki plażowej,
  • dwa korty tenisowe,
  • budynek magazynowy na sprzęt z pomieszczeniem dla obsługi technicznej,
  • kontener kasy biletowej,
  • wiata przeszkolna dla komentatora,
  • trybuny zadaszone dla co najmniej 1000 osób,
  • wiaty dla zawodników rezerwowych.

Na całym terenie zainstalowano oświetlenie parkowe, natomiast boisko ze sztuczną trawą wzbogacono o oświetlenie boiskowe. Na obiekcie zamontowano system monitoringu, składający się z 21 kamer oraz nagłośnienie. Pomiędzy wiatami dla zawodników rezerwowych wbudowana jest tablica wyników. Poszczególne elementy, jak i całość obiektu, są ogrodzona siatką.

Samorząd Hajnówki pozyskał środki na realizację tych inwestycji z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w kwocie 9.372.619,16 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 13.877.459,01 zł, z uwzględnieniem placu zabaw przy Hajnowskim Domu Kultury.

W piątek (31.07) władze miasta zaprosiły mieszkańców na Dzień Otwarty Zrewitalizowanej Strefy OSiR oraz Hajnowskiego Domu Kultury, podczas którego oficjalnie oddano obiekty do użytku.

Zdjęcia (6)