W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O szczepieniach w Łomży. 10-lecie Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia TWP

11.06.2021

Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży w tym roku świętuje 10-lecie istnienia. Z tej okazji w auli II LO odbyła się konferencja jubileuszowo-naukowa "Szczepienia to podstawa skutecznej walki i zwycięstwa człowieka nad wirusami". W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

O szczepieniach w Łomży. 10-lecie Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia TWP

Uczestników jubileuszowej konferencji przywitał rektor WSZOZ TPW w Łomży prof. Witold Wincenciak.

- Szkoła powstała w 2011 roku i tak to trwa do dnia dzisiejszego. Upłynęło już 10 lat. Tutaj zatrudniona jest kadra z pierwszej półki. W pełni kompetentna, jeśli chodzi o te kierunki, które funkcjonują w naszej uczelni. Głównie mam na uwadze ratownictwo medyczne i terapię zajęciową - mówił rektor.

Jubileuszowa konferencja była okazją do uhonorowania osób zasłużonych Szkole. Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek wręczył resortowe odznaczenia prof. dr. hab. Jerzemu Ładnemu, Krystynie Michalik-Kondratowicz oraz prof. dr. Witoldowi Wincenciakowi. Prof. Ładny otrzymał również z rąk wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, o który wnioskował wojewoda.

- Z panem profesorem współdziałamy w zakresie rozwoju naszego ratownictwa medycznego, co było szczególnie ważne w czasie pandemii. Nie dość, że musieliśmy się mierzyć z tą sytuacją to stanęły przed nami jeszcze inne wyzwania, jak przełączenie nr 998 pod 112 czy koncentracja dyspozytorni medycznych - wyliczał wojewoda podlaski.

Dodatkowo odznaczony został również sztandar szkoły - medalem “Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”.

Wojewoda złożył serdeczne życzenia władzom Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia, by cieszyła się ona w dalszym ciągu popularnością wśród osób, które chcą zostać pracownikami medycznymi i mogła się dalej rozwijać.

W części konferencyjnej naukowcy poruszyli takie tematy, jak: wpływ epidemii w Polsce na naszą historię, bezpieczeństwo personelu medycznego w czasie pandemii COVID-19 czy szczepionki przeciw COVID-19.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}