W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie projektu "Podlaskie podwórka" ZHP Chorągwi Białostockiej

03.10.2022

Były warsztaty plastyczne, kulinarne, gry terenowe, wycieczki, a przede wszystkim dobra zabawa. Przez ponad 2 lata harcerze z ZHP Chorągwi Białostockiej realizowali projekt "Białostockie podwórka" skierowany do dzieci z małych miejscowości. W jego ramach powstało 50 świetlic w całym regionie, w których uczestnicy projektu mogli rozwijać i zdobywać umiejętności. W poniedziałek (3.10) w podsumowaniu działań wziął udział wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Podsumowanie projektu "Podlaskie podwórka" ZHP Chorągwi Białostockiej

W projekcie "Podlaskie podwórka" wzięło udział około 750 dzieci - większość z nich wstąpiła w harcerskie szeregi.

- Celem tej akcji było dotarcie do dzieci, które mogliśmy wyciągnąć z ubóstwa, z wykluczenia cyfrowego, z wykluczenia również społecznego - mówił dziennikarzom komendant ZHP Chorągwi Białostockiej hm. Krzysztof Jakubowski.

W ramach Projektu na terenie województwa podlaskiego (z wyłączeniem BOF, obejmującego gminy: Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków i Zabłudów) powstało 50 placówek wsparcia dziennego prowadzonych w formie podwórkowej oraz Zespół Interdyscyplinarny Projektu, czyli zespół ekspertów świadczących usługi doradcze, mediacyjne i terapeutyczne.

Zajęcia oparte na Harcerskiej Metodzie Wychowawczej prowadzone były w grupach 10-15-osobowych, które z czasem przekształciły się w drużyny harcerskie.

- Ten projekt przybliżył harcerstwo do podwórek, do małych miejscowości, to korzyść zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla ZHP - mówi wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Projekt "Podlaskie podwórka" został sfinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Jego wartość to ponad 4,4 mln zł (ponad 300 tys. zł to wkład własny ZHP).

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}