W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polsko-litewska współpraca przygraniczna

12.02.2020

W środę (12.02) w Mariampolu na Litwie odbyło się kolejne – XIV posiedzenie Polsko-Litewskiej Grupy Roboczej do spraw Współpracy Przygranicznej. Ze strony polskiej spotkaniu przewodniczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Polsko-Litewska Grupa Robocza ds. Współpracy Przygranicznej

Ze strony litewskiej obrady w Mariampolu prowadził Edgaras Pilypaitis - przewodniczący Rady do spraw Rozwoju Regionalnego w Mariampolu.

Przedstawiciele służb sanitarno-epidemiologicznych, weterynaryjnych, pożarniczych, granicznych i policyjnych omówili działania podejmowane przez każdą ze stron na konkretnych przykładach w ciągu ostatnich dwóch lat, czyli od ostatniego spotkania Polsko-Litewskiej Grupy Roboczej. To dobra okazja do wymiany doświadczeń i ustalenia możliwych kierunków współpracy.

Grupa działa w ramach Polsko-Litewskiej Komisji Międzyrządowej do spraw Współpracy Transgranicznej, która została powołana w 1995 roku. Z każdego posiedzenia sporządzany jest protokół podpisany przez współprzewodniczących.

Posiedzenia odbywają się naprzemiennie, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej. Grupa zdecydowała, że kolejne - XV posiedzenie odbędzie się w 2021 roku w Polsce.

Zdjęcia (7)