W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Premier Mateusz Morawiecki w województwie podlaskim

29.11.2019

Podczas wizyty szef rządu odwiedził teren budowy drogi ekspresowej S-61, która jest częścią międzynarodowego projektu Via Baltica, a także jedno z największych granicznych przejść drogowych Kuźnica Białostocka – Bruzgi na granicy polsko-białoruskiej.

premier

Od spotkania na terenie budowy drogi  ekspresowej S-61 Via Baltica na odcinku Stawiski – Szczuczyn  rozpoczął swoją wizytę w Podlaskiem premier Mateusz Morawiecki.

Droga ekspresowa S-61 zwiększy możliwości gospodarcze całego regionu i przyciągnie inwestorów - powiedział premier Morawiecki.

Premier zaznaczył, że drogi ekspresowe i szybkiego ruchu są dla rządu kluczowe ze względu na rozwój, ale też podnoszenie bezpieczeństwa. Zapowiedział, że jeszcze w grudniu będzie gotowa ustawa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Szef polskiego rządu zwiedził przejście drogowe Kuźnica Białostocka – Bruzgi na granicy polsko-białoruskiej, gdzie wziął udział w odprawie służb i podziękował funkcjonariuszom za dotychczasową pracę na rzecz ochrony polskiej granicy. Omówiono też prace modernizacyjne, które są obecnie prowadzone na przejściu granicznym drogowym i kolejowym. Premier obejrzał także skaner do prześwietlania pociągów towarowych. To pierwsze tego typu urządzenie w województwie podlaskim, umożliwiające rozpoznawanie przewożonego towaru i wykrywanie ewentualnych prób przemytu w pociągach.

W Suchowoli Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w Mostowlanach przy pomniku Konstantego Kalinowskiego - dowódcy Powstania Styczniowego.

Premier wziął też udział w obchodach rocznicy Powstania Listopadowego w Kopnej Górze.

Chwała powstańcom listopadowym. Chwała wszystkim Polakom, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną Polskę orężem, piórem, walczyli na najróżniejsze sposoby. Pamięć o nich niech nie zaginie. Cześć ich pamięci, chwała bohaterom – powiedział Morawiecki.

Oprócz szefa rządu w obchodach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, w tym szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski, parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, służby mundurowe, harcerze.

Ostatnim punktem podczas wizyty w naszym województwie było spotkanie z mieszkańcami Białegostoku, które odbyło się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas spotkania premier podziękował wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu za wydane rozstrzygnięcie nadzorcze, którym unieważnił uchwałę radnych Białegostoku o zmianie nazwy ulicy im. majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

Był wielkim naszym bohaterem czasów opozycji antykomunistycznej po II wojnie światowej. Walczył dla najlepszej sprawy, największej sprawy, dla dobra wolnej, dla silnej Rzeczypospolitej. Walczył w beznadziejnych czasach. Oni nie mieli najmniejszych szans, dlatego im, żołnierzom wyklętym należy się wielki, wielki pokłon, wielki hołd - podkreślił Mateusz Morawiecki.

 

Zdjęcia (9)