Powrót

Spotkanie poświęcone realizacji działań związanych z zapewnieniem dziecku ochrony na podstawie art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej

30.09.2025 r. Wydział Polityki Społecznej PUW w Białymstoku zorganizował spotkanie poświęcone omówieniu zasad współpracy i postępowania poszczególnych służb przy realizacji działań związanych z zapewnieniem dziecku ochrony na podstawie art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, tj. w razie zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w związku z przemocą domową. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w tym Wojewódzki Koordynator procedury „Niebieskie Karty”, Przewodnicząca oraz Z-ca Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego w Mieście Białystok, przedstawiciele SP ZOZ WSPR w Białymstoku, a także przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej oraz Wydziału Zdrowia PUW w Białymstoku.
W toku spotkania omówiono m. in. problemy najczęściej występujące w toku realizacji ww. procedury zapewnienia dziecku ochrony w związku z przemocą domową, związane z trudnościami w zapewnieniu udziału przedstawiciela ochrony zdrowia w takiej interwencji, a który zgodnie z obowiązującymi przepisami jest obligatoryjny. Zwrócono uwagę na konieczność wprowadzenia zmian legislacyjnych w tym zakresie.

{"register":{"columns":[]}}