W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stypendyści premiera i ministra edukacji

13.01.2020

147 najlepszych uczniów otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W uroczystości wzięli udział minister edukacji Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz kurator oświaty Beata Pietruszka.

Minister gratuluje uczennicy

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano 118 najzdolniejszym uczniom. Otrzymuje je jeden uczeń w danej szkole. Musi spełnić następujące warunki: dostać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium ministra edukacji narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne otrzymało 29 uczniów. - To święto dla każdego ucznia i szkoły, która ma takich stypendystów. Bo to pokazuje, że ma zdolnych uczniów, ale także nauczycieli, którzy potrafią z takim uczniami pracować - powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

 

Zdjęcia (5)