W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę siedziby Urzędu Gminy Wąsosz

15.09.2020

Prawie 5 mln zł będzie kosztowała nowa siedziba Urzędu Gminy Wąsosz, w którą we wtorek (15.09) wmurowano akt erekcyjny. W uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który podpisał z Gminą dwie umowy na inwestycje w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę siedziby Urzędu Gminy Wąsosz

Do nowego budynku przeniosą się wszystkie wydziały urzędu gminy, będzie się w nim również mieściła sala konferencyjna. Zdecydowanie poprawi się komfort pracy pracowników urzędu oraz petentów. Dotychczasowa siedziba była już zbyt mała.

Gospodarzem uroczystości był burmistrz Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski, z którym wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał dwie umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy dwóch dróg o łącznej długości 820 m oraz skrzyżowania w miejscowości Modzele, a jej wartość to ponad 600 tys, zł, z czego dofinansowanie to połowa tej kwoty.

Druga umowa zakłada przebudowę drogi gminnej Jaki - Nieciki o łącznej długości 993 m, która jest usytuowana na terenie powiatu grajewskiego. Wartość inwestycji to prawie 470 tys, zł, w tym dofinansowanie w kwocie ponad 230 tys. zł.

Zdjęcia (5)