W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsul Generalny w Belfaście

Paweł Majewski

Paweł_Majewski

Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Belfaście

Pan Paweł Majewski ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

Większość życia zawodowego związał z pracą w Kancelarii Senatu oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 2001 roku rozpoczął pracę w Kancelarii Senatu, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery urzędniczej, od radcy do wicedyrektora, czy ostatnio pełnionej funkcji Audytora Wewnętrznego. Pan Majewski ma także wieloletnie doświadczenie w pracy w placówce zagranicznej – w latach 2006-2014 w Ambasadzie RP w Lublanie pełnił m.in obowiązki Konsula RP. 

Pan Paweł Majewski jest przede wszystkim związany z pracą na rzecz polskiej diaspory za granicą. W latach 2001 – 2006 pracował w Biurze Spraw Międzynarodowych, a następnie Biurze Polonijnym odpowiadając za prawidłowość wydatkowania i rozliczeń środków przekazywanych z budżetu na rzecz opieki nad Polonią i Polakami za granicą. W 2016 roku został powołany przez Szefa Kancelarii Senatu na członka Zespołu Finansów Polonijnych. 

Pan Majewski jest Certyfikowanym Profesjonalnym Audytorem Sektora Rządowego, jak również specjalistą z zakresu zarządzania projektami. Swoją wiedzę w zakresie ekonomii i finansów oraz umiejętności z powodzeniem od wielu lat wykorzystuje w realizacji projektów wspierających polską diasporę poza granicami kraju oraz wzmacniających jej pozycję w krajach zamieszkania.

20 września 2018 roku został powołany na stanowisko Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Belfaście.

Jest żonaty i ma troje dzieci.