W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Drugie śniadanie w szkole

05.09.2023

Drugie śniadanie jedzone w szkole pomaga w nauce! Właściwie skomponowane wpływa na utrzymanie dobrego poziomu koncentracji, wydolność i sprawność fizyczną, dobre samopoczucie.

na talerzyku śniadaniowym kanapki z serem żółtym, sałatą, pomidorami, posypane ziołami

Pierwsze i drugie śniadanie, to dwa z pięciu posiłków, które powinny jadać regularnie dzieci w wieku szkolnym. Oba śniadania powinny być przygotowywane z produktów, które dostarczają składników odżywczych, witamin i minerałów. Dzięki jedzeniu właściwie skomponowanych śniadań - pierwszego w domu oraz drugiego w szkole – uczniowie mają energię do pracy umysłowej oraz ćwiczeń fizycznych. Składniki pokarmowe dostarczane regularnie z jedzeniem pomagają utrzymać koncentrację, zapewniają dobre samopoczucie.

 

Przygotowując śniadania należy pamiętać, że w każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa. Zalecane jest jedzenie 5 porcji warzyw i owoców z przewagą warzyw. Warto postawić na pełnoziarniste pieczywo i łączyć je z rybami, jajami lub chudym mięsem.

 

Dbając o unikanie rozwoju nadwagi i otyłości należy unikać słonych i słonych przekąsek oraz picia napojów słodzonych i barwionych. Słodka bułka lub rogalik to słodycze, powinny być traktowana właśnie jako przekąska, a nie pełnowartościowy posiłek.

 

Zamiast słodzonych i barwionych napojów, lepiej pić wodę mineralną lub herbaty ziołowe. Można też przygotować samodzielnie koktajl lub sok warzywno-owocowy. Najlepiej dla zdrowego organizmu pić minimalnie półtora litra płynów dziennie.

 

Nadmiar słodyczy w posiłkach oprócz rozwoju nadwagi, otyłości i chorób cywilizacyjnych  może doprowadzić do zwiększonej pobudliwości, a nawet agresji.

 

Oprócz zdrowych posiłków należy pamiętać też o regularnym ruchu. Zalecane jest minimum pół godziny codziennej aktywności fizycznej dzieci.

{"register":{"columns":[]}}