Smaki Wsi 2026
W dniach 21–22 maja uczniowie klasy 2 Technikum Żywienia – Patrycja Wilczyńska i Wiktor Cywiński – wraz z opiekunem, panią Małgorzatą Kurdupską, reprezentowali naszą szkołę podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Smaki Wsi”, który odbył się w ZSCKR w Karolewie.
W konkursie rywalizowały 24 drużyny z całej Polski, a tematem przewodnim były tradycyjne naleśniki.
Nasi uczniowie przygotowali trzy wyjątkowe propozycje:
-czerwone naleśniki z kaczką w sosie wiśniowym,
-zielone naleśniki z kaszą pęczak i grzybami leśnymi w sosie śmietanowo -grzybowym,
-czarne naleśniki z wątróbką drobiową, cebulą i jabłkami podane na musie jabłkowym.
Przygotowane potrawy zachwycały smakiem, wyglądem i kreatywnością. Choć tym razem nie udało się stanąć na podium, jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów, którzy z pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem reprezentowali szkołę na tak prestiżowym konkursie.
Serdecznie gratulujemy Patrycji i Wiktorowi oraz dziękujemy pani Annie Kopackiej i Małgorzacie Kurdupskiej za opiekę i wsparcie. Życzymy kolejnych kulinarnych sukcesów!