Sukces naszych uczennic w Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza
W dniu 10 czerwca 2026 r. uroczyście ogłoszone zostały wyniki XX edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat z powodzeniem uczestniczą w tej pięknej, literackiej rywalizacji, wszak patron tego konkursu większość swego życia mieszkał i pracował w Kowalu. W tym roku reprezentantki szkoły również sięgnęły po laury, obie uczęszczają do klasy II Technikum kształcącym w zawodzie technik weterynarii. Ksenia Kubiak uhonorowana została III nagrodą, zaś Vanessa Bobrowska – wyróżnieniem. W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 95 uczniów, którzy nadesłali 156 wierszy. Uroczystość prowadził wieloletni dyrektor szkoły w Śmiłowicach – Sławomir Gwardecki, a uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, szkolnych, rodzina Leona Stankiewicza (w tym córka Elżbieta, należąca do ekipy filmowej, która nagrodzona została Oscarem w 2007 r. za film „Piotrus i wilk”), nauczyciele, jurorzy, sponsorzy, uczniowie oraz ich rodzice i opiekunowie. Imprezę uświetnił występ uczniów tamtejszej szkoły z klas VII i VIII pod kier. Miłosza Kierzkowskiego. Na koniec wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.