W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

52. Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna (IChO) – życzymy powodzenia polskim uczniom!

24.07.2020

25 lipca odbędzie się 52. Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna. Zawody, ze względu na ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa, zostaną przeprowadzone w formule zdalnej. Do rywalizacji przystąpi 4 polskich uczniów. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Ręka nalewająca niebieską substancję do pomarańczowej. Obok tekst: "25 lipca br. 52. Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna. Życzymy powodzenia polskiej drużynie!"

Polska reprezentacja na IChO 2020

Komitet Główny Olimpiady Chemicznej na podstawie wyników w dodatkowym postępowaniu konkursowym, po ukończeniu kursu przygotowawczego, wyłonił 4 zawodników na Międzynarodową Olimpiadę Chemiczną.

Nasz kraj będą reprezentować:

  • Tomasz Ślusarczyk – V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego (Kraków),
  • Wojciech Michalski – IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej (Warszawa),
  • Adam Sukiennik – Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej (Łódź),
  • Michał Lipiec –  Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO im. Ewarysta Estkowskiego (Łódź).

Decyzję o zorganizowaniu 52. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w formie zdalnej podjął Komitet Sterujący IChO po konsultacjach z przedstawicielami państw uczestniczących w zawodach. W internetowym głosowaniu blisko 60 krajów poparło inicjatywę zorganizowania zdalnych zawodów teoretycznych.

Zawody zostaną przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Trzymamy kciuki za naszych młodych chemików!