W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aplikacja „Polskie Państwo Podziemne” – zachęcamy do pobrania

14.02.2020

Dziś, 14 lutego br. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie odbyła się premiera aplikacji „Polskie Państwo Podziemne”, stworzonej przez Oddział IPN w Szczecinie. Prezentacja miała miejsce w dniu 78. rocznicy powstania Armii Krajowej. Zachęcamy do korzystania z nowej aplikacji!

Grafika z aplikacji „Polskie Państwo Podziemne”. Po lewo u góry napis: POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE. Poniżej przyciski: nowa gra, opcje, wyjdź. Po prawo portrety ważnych dla Polski osób, które wkomponowano w grafikę.

Aplikacja jest wirtualną wersją wydanej wcześniej edukacyjnej gry planszowej, która wykorzystując powszechność nowych technologii, ma dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Szczególnie pomocna będzie dla dzieci i młodzieży, chcących w ciekawy sposób pogłębiać swoją wiedzę o losach polskiej państwowości podczas II wojny światowej. Może być przydatna również nauczycielom w realizacji podstawy programowej.

Zamysłem autorów było ukazanie fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego przez przedstawienie struktury i skali działalności tej organizacji. Celem było również przybliżenie sylwetek takich bohaterów jak Witold Pilecki, August Emil Fieldorf czy Aleksander Kamiński. Wartość edukacyjną stanowi również prezentacja mniej znanych postaci zaangażowanych w działalność konspiracyjną oraz symboli charakterystycznych dla tego okresu.

Aplikacja jest dostępna do pobrania pod adresem: https://szczecin.ipn.gov.pl/

Wideo