Bezpieczne wakacje - list Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów szkół

Zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach - napisała dziś w liście do dyrektorów szkół i placówek oświatowych Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Minister Anna Zalewska poprosiła dyrektorów szkół, aby w ostatnich dniach zajęć dydaktycznych zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na kolonie, obozy, biwaki, jak również podczas pobytu w miejscu zamieszkania. - Apeluję również o omówienie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia - napisała w liście szefowa MEN.

Minister Edukacji Narodowej przypomniała również, że MEN przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

Przypominamy, że na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

Ministerstwo Edukacji Narodowej Departament Informacji i Promocji

pdf Poradnik bezpiecznego wypoczynku

4.08MB

pdf 2018.06.15_List_MEN_do_dyrektorów_szkół_i_placówek_bezpieczny_wypoczynek

0.4MB

docx 2018.06.15_List_MEN_do_dyrektorów_szkół_i_placówek_bezpieczny_wypoczynek

0.09MB

www.wypoczynek.men.gov.pl
Bezpieczne wakacje - list Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów szkół
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 15.06.2018 08:52
Osoba publikująca: administrator gov.pl
Zmodyfikowano: 15.06.2018 08:52
Osoba modyfikująca: administrator gov.pl