W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

EDUinspirator 2020 – weź udział w konkursie!

19.06.2020

Zapraszamy osoby, które realizują projekty dofinansowane przez Narodową Agencję Programu Erasmus+, do udziału w konkursie EDUinspirator 2020. Celem przedsięwzięcia jest promowanie działań edukacyjnych wpływających na zmiany w środowisku lokalnym, a jego hasło przewodnie to: „Działam – Upowszechniam – Inspiruję”. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która jest organizatorem konkursu, czeka na zgłoszenia do 15 września br.

Niebieskawo-zielona grafika z tekstem "Działam – Upowszechniam – Inspiruję. Weź udział w konkursie EDUinspirator"

Kto może być EDUinspiratorem?

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy osoby, które w latach 2007-2019 brały udział w projektach realizowanych ze środków programów zarządzanych Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+. Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu to: „Działam – Upowszechniam – Inspiruję”.

Tytuł EDUinspiratora mogą otrzymać nauczyciele, uczniowie, studenci trenerzy, edukatorzy, wykładowcy, pracownicy młodzieżowi i inni pracownicy uczelni wyższych i kadry zarządzającej. Organizatorom zależy na wyłonieniu i promowaniu osób, które aktywnie angażują się w realizację różnorodnych projektów edukacyjnych, a ich działania mają wpływ na środowisko lokalne.

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz w systemie http://online.frse.org.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 września br.

Eksperci z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji sprawdzą zgłoszenia pod względem formalnym i merytorycznym. W każdej z kategorii wyłonią maksymalnie 5 osób, które otrzymają nominację do nagrody EDUinspiratora. Nominacje ekspertów wraz z dokumentacją przekazane zostaną Kapitule konkursowej, która dokona ostatecznego wyboru laureatów.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie: https://eduinspiracje.org.pl/eduinspirator-2020/?fbclid=IwAR3YP6dtUNJwMPlL94TQqPcrx0SXQyeju20TkcFPHXQTIhzsTb0AAGokie4.

Kategorie konkursowe

Każdy uczestnik samodzielnie wybiera kategorię, dopasowując ją do charakteru swojej działalności. W tym roku zgłoszenia konkursowe będą rozpatrywane w 5 kategoriach:

  1. Edukacja szkolna;
  2. Szkolnictwo wyższe;
  3. Edukacja zawodowa;
  4. Edukacja dorosłych;
  5. Edukacja pozaformalna młodzieży;

Przy ocenianiu zgłoszeń organizatorzy wezmą pod uwagę m.in.: znaczenie projektu, działania komunikacyjne i upowszechniające rezultaty, wpływ i oddziaływanie, innowacyjność oraz możliwość przenoszenia rezultatów i atrakcyjność działań.

 

Weź udział w konkursie! Zostań EDUinspiratorem!