W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Terytorialsi pomogą w organizacji kolonii i obozów letnich. Infolinia 800-100-102

15.07.2020

Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły specjalną infolinię wsparcia dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują Terytorialsi - przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.

Terytorialsi pomogą w organizacji kolonii i obozów letnich. Infolinia 800-100-102

Pomoc WOT ma polegać na szkoleniach dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze w razie potrzeby będą też udzielać pomocy medycznej. Mogą również wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.

Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię 800-100-102 i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna, po zarejestrowaniu w bazie danych, będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą specjalnej aplikacji internetowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego. Po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia będzie przesłane do lokalnej brygady obrony terytorialnej.

Materiały

WOT - PROCEDURA WSPARCIA organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży
Procedura​_wsparcia​_WOT​_na​_obozach.pdf 1.67MB