W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Poruszamy kolejne tematy w ramach trwającego Tygodnia Zdrowia Psychicznego w MEN

26.02.2024

Wypalenie zawodowe nauczycieli – to kolejny obszar w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego w MEN. W siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji dyskutowali przedstawiciele związków zawodowych działających na rzecz nauczycieli i pracowników oświaty, przedstawiciele poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz przedstawiciele biura krajowego WHO w Polsce. W wydarzeniu wzięły udział podsekretarze stanu: Paulina Piechna-Więckiewicz oraz Izabela Ziętka.

Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Poruszamy kolejne tematy w ramach trwającego Tygodnia Zdrowia Psychicznego w MEN

–Zainaugurowaliśmy tydzień zdrowia psychicznego w MEN, ponieważ luty jest miesiącem poświęconym zdrowiu psychicznemu. Chcielibyśmy, żeby wybrzmiały różne aspekty związane ze zdrowiem psychicznym, szczególnie zdrowiem dzieci i młodzieży. Doskonale wiemy jak istotna jest świadomość tego, żeby pomagać innym trzeba również pomóc sobie. I ten cel przyświeca nam przy konstruowaniu regulacji dotyczących środowiska oświatowego. Mamy świadomość wypalenia zawodowego wśród nauczycieli, psychologów, pedagogów, pracowników administracyjnych – powiedziała wiceminister Paulina Piechna-Więckiewicz.

Wiceminister Izabela Ziętka zwróciła się do nauczycieli – Wiem, że wasz dobrostan, przełoży się na uczniów. Dziś wysłuchamy waszych głosów. Wiem, że nauczyciele oczekują komfortu pracy, wsparcia.  Wasze opinie, proponowane rozwiązania będą istotne we wdrażaniu konkretnych rozwiązań – powiedziała Izabela Ziętka.

Tydzień Zdrowia Psychicznego organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej to cykl konsultacji z różnymi środowiskami aktywnymi w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Tydzień Zdrowia Psychicznego zakończy się 28 lutego konferencją zorganizowaną przez Instytut Badań Edukacyjnych pn. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania”.  Będzie to symboliczna inauguracja współpracy pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Instytutem Badań Edukacyjnych w zakresie wspierania zdrowia psychicznego młodych Polaków.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}