W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja dotycząca roli rodziców w wychowaniu ku wartościom z udziałem ministra edukacji

04.02.2020

Dziś, 4 lutego br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski wziął udział w konferencji „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna”. Organizatorem wydarzenia było Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Wystąpienie Ministra Edukacji Narodowej podczas konferencji Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna

- Nie da się osiągnąć sukcesu wychowawczego czy edukacyjnego jeżeli nie będzie współpracy szkoły i rodziców. Będzie to możliwe tylko i wyłącznie wtedy gdy wartości przekazywane w rodzinie i w szkole będą podobne - podkreślił minister Dariusz Piontkowski. 

Głównym celem konferencji było zwrócenie uwagi na kwestie związane z rolą rodziców i nauczycieli w procesie wychowawczym uczniów. Rozmawiano również o kluczowych wartościach w wychowaniu dziecka we współczesnym świecie. 

- Wychowanie dzieci to bardzo skomplikowana i odpowiedzialna praca, która trwa latami. Nauczyciel ma do czynienia z różnymi uczniami, pochodzącymi z różnych rodzin, w których w różny sposób wychowuje się dzieci. I to właśnie rola rodzica jest kluczowa w tym, aby móc w pełni realizować proces wychowawczy. Tylko wspólnym wysiłkiem można odnieść sukces i przygotować młodego człowieka do dorosłości - zaznaczył Minister Edukacji Narodowej. 

Podczas konferencji zwrócono także uwagę na wykorzystanie nowych technologii i wpływ mediów w procesie wychowawczym.

- Chciałbym podziękować wszystkim panelistom i wykładowcom za zorganizowanie tego wydarzenia. Uczestnikom dziękuję za to, że zechcieli poszerzyć swoją wiedzę z niezwykle istotnych tematów, które dotyczą nas wszystkich wychowujących i uczących dzieci - powiedział minister edukacji na zakończenie wydarzenia. 

W konferencji „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu ku wartościom. Edukacja aksjologiczna” udział wzięło ponad 200 osób, przedstawicieli Rad Rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. 

Zdjęcia (3)