W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs poezji oraz quiz historyczny “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”

02.11.2018

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”, ogłoszonym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Na zgłoszenia do quizu wiedzy czekamy do 9.11.2018 r., a do konkursu poezji do 16.11.2018 r.

Plakat konkursu

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”, ogłoszonym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Na zgłoszenia do quizu wiedzy czekamy do 9.11.2018 r., a do konkursu poezji do 16.11.2018 r.

Zakres tematyczny quizu obejmuje całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Natomiast wiersz powinien dotyczyć dążenia Polaków do niepodległości i wolności.

Konkursy są adresowane do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szkół artystycznych, z terenu całej Polski.

Szczegółowe informacje o konkursach oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.doniepodleglej.pl oraz na oficjalnym profilu konkursów https://www.facebook.com/doniepodleglej/

Na najlepszych czeka etap finałowy oraz gala wręczenia nagród w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 50000 złotych.

Zapraszamy! Świętujmy razem!

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
09.11.2018 09:36 Karolina Łukaszewicz
Pierwsza publikacja:
09.11.2018 09:36 Karolina Łukaszewicz