Konkurs poezji oraz quiz historyczny “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”

Plakat konkursu

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”, ogłoszonym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Na zgłoszenia do quizu wiedzy czekamy do 9.11.2018 r., a do konkursu poezji do 16.11.2018 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli...”, ogłoszonym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Na zgłoszenia do quizu wiedzy czekamy do 9.11.2018 r., a do konkursu poezji do 16.11.2018 r.

Zakres tematyczny quizu obejmuje całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Natomiast wiersz powinien dotyczyć dążenia Polaków do niepodległości i wolności.

Konkursy są adresowane do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szkół artystycznych, z terenu całej Polski.

Szczegółowe informacje o konkursach oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.doniepodleglej.pl oraz na oficjalnym profilu konkursów https://www.facebook.com/doniepodleglej/

Na najlepszych czeka etap finałowy oraz gala wręczenia nagród w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 50000 złotych.

Zapraszamy! Świętujmy razem!

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 09.11.2018 09:36
Osoba publikująca: Karolina Łukaszewicz
Zmodyfikowano: 09.11.2018 09:36
Osoba modyfikująca: Karolina Łukaszewicz