W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostateczne wyniki egzaminu maturalnego

11.09.2019

Ostateczne wyniki egzaminu maturalnego

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała dziś, 11 września br., że 87,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zdało egzamin maturalny. Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju i czerwcu tego roku przystąpiło 248 054 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2019 roku przystąpiło z kolei 38 983 absolwentów. Były to osoby, które w maju i/lub w czerwcu 2019 roku przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Tegoroczni absolwenci – 27 575 osób – stanowili 71 proc. wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej.

Według ostatecznych danych, egzamin pisemny z języka polskiego zdało 97 proc. tegorocznych maturzystów, z matematyki – 89 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego – 95 proc. W ubiegłym roku, ostatecznie świadectwa maturalne otrzymało 86 proc. abiturientów.

Więcej informacji