W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poradnik dla dyrektorów szkół - Bezpieczna szkoła

12.09.2019

Zachęcamy dyrektorów szkół i nauczycieli do zapoznania się z uaktualnionym poradnikiem „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”.

grafika dotycząca poradnika na temat bezpieczeństwa

To zbiór rekomendacji oraz wytycznych dla dyrektorów szkół i organów prowadzących szkoły dotyczący działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz ze wskazaniem obowiązujących przepisów i odpowiedzialności. Służy on przygotowaniu koniecznych procedur bezpieczeństwa, a także ich realizacji przez pracowników szkół i placówek.

Poradnik zawiera również zbiór dobrych praktyk, odwołania do szczegółowych rozwiązań, materiałów szkoleniowych, dokumentów, multimediów edukacyjnych. Materiał został przygotowany w 2017 roku przez pracowników MEN, we współpracy z innymi ministerstwami. A teraz został zaktualizowany.

Materiały

Poradnik dla dyrektorów szkół – BEZPIECZNA SZKOŁA
Procedury​_Bezpieczna​_Zagrożenia​_i​_zalecane​_działania​_profilaktyczne​_w​_zakresie​_bezpieczeństwa​_fizycznego​_-​_Aktualizacja​_2019​_20​_09.pdf 1.58MB