W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie ministra edukacji z przedstawicielami rynku e-dzienników

25.03.2020

Dziś, 25 marca br. z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego odbyła się wideokonferencja z udziałem Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, Justyny Orłowskiej, pełnomocnika premiera do spraw GovTech oraz przedstawicieli firm oferujących dzienniki elektroniczne.

Dwóch mężczyzn w garniturach siedzi przy białym stole. W tle ekran z wideokonferencją.

Podczas spotkania omówiona została bieżąca sytuacja związana z dostępem dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów do e-dzienników. Rozmawiano również o aktualnych problemach wynikających z obciążenia infrastruktury IT obsługującej e-dzienniki z uwagi na duża aktywność ich użytkowników.

Przedstawiciele firm podkreślili, że są to problemy przejściowe. Wszyscy operatorzy e-dzienników pracują obecnie nad usprawnieniami i przywróceniem pełnej funkcjonalności swoich systemów. Zarówno minister edukacji, jak i minister cyfryzacji zadeklarowali w tym względzie swoją pomoc.

Dziś weszły w życie rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W związku z dużym zainteresowaniem prowadzenia komunikacji z wykorzystaniem dzienników elektronicznych przez nauczycieli, dyrektorów, rodziców i uczniów otrzymywaliśmy sygnały związane z czasowym problemem dotyczącym wydajności serwerów. W związku z tym minister edukacji zaprosił wszystkich przedstawicieli rynku e-dzienników do omówienia bieżącej sytuacji.    

W spotkaniu, oprócz ministrów edukacji, cyfryzacji oraz przedstawiciela GOVTech wzięli udział wszyscy najwięksi operatorzy oferujący usługę elektronicznych dzienników, tj. Librus, Vulcan, Helion, Wizja.net, a także Eszkola24.