W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Radiobelfer, czyli lektury do matury – propozycja Radia Szczecin

21.05.2020

Jaka jest rola symboli w Weselu Wyspiańskiego? Czym przejawia się realizm w Lalce? Na te i wiele innych pytań dotyczących maturalnych lektur odpowiedzi udzielają nauczyciele poloniści w autorskiej audycji Radia Szczecin – Radiobelfer. Zapraszamy do słuchania!

Kolorowa różowo-fioletowo-żółta grafika, po lewo napis "Radiobelfer", a po prawo tekst na fioletowym tle "Radiobelfer, czyli lektury do matury – propozycja Radia Szczecin dla maturzystów! #naukazdalna"

Codzienne powtórki do matury z Radiem Szczecin trwają już od początku kwietnia. Prowadzą je poloniści: Ewa Budziach, dyrektor I LO w Szczecinie, egzaminator maturalny w zakresie języka polskiego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz prof. Andrzej Skrendo z Uniwersytetu Szczecińskiego. W interesujący sposób przybliżają oni bohaterów i wydarzenia znane z lektur oraz charakteryzują samych autorów tych dzieł.

Wśród omawianych lektur są m.in. Dziady cz. III Adama Mickiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Sklepy Cynamonowe Bruno Schulza czy Tango Sławomira Mrożka.

Krótki opis dziesięciu lektur wraz z podcastami audio dostępne są pod adresem: https://radioszczecin.pl/389,0,radiobelfer.

„Radiobelfer, czyli lektury do matury” można słuchać od poniedziałku do piątku przed godziną 20.00 w Radiu Szczecin.

Zachęcamy do słuchania!