"Razem na Święta" – finał akcji MEN promującej przedświąteczny wolontariat

Razem na Święta – finał akcji MEN promującej przedświąteczny wolontariat

Ponad 6 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych włączyło się w akcję „Razem na Święta” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Od początku grudnia zachęcaliśmy uczniów i nauczycieli, aby w okresie przedświątecznym w ramach szkolnego wolontariatu okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. Bardzo dziękujemy za tak pozytywny odzew!

W akcję „Razem na Święta” zgłosiło się ponad 738 tys. uczniów oraz blisko 75 tys. nauczycieli z 6 071 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 262 nauczycieli i 5554 uczniów szkół polonijnych z całego świata.

Wszystkie szkoły, które przyłączyły się do naszej akcji zorganizowały między innymi przedświąteczne spotkania dla osób samotnych lub potrzebujących, zbiórkę darów czy wydarzenia integracyjne dla całej społeczności szkolnej i lokalnej.

Uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży wspólnie ze Świętym Mikołajem odwiedzili podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Tanowie i przekazali własnoręcznie wykonane pierniki. Członkowie Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku podczas dorocznego koncertu kolęd sprzedawali świąteczne świece, a dochód ze sprzedaży przekazali na cel charytatywny. Pomogli też kilku mieszkańcom pobliskiego osiedla w przedświątecznych porządkach i zakupach. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie odwiedzili puckie hospicjum i przekazali nie tylko dobre słowo i uśmiech podopiecznym, ale także zabawki i słodycze. To tylko niektóre efekty akcji MEN.

Wiele pozostałych inicjatyw zgłoszonych do naszej akcji znaleźć można na portalach społecznościowych oznaczonych #RazemNaŚwięta.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki Waszej pomocy okres ten może stać się jeszcze piękniejszy i radośniejszy. Wszystkim szkołom, uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział w akcji #RazemNaŚwięta.

Zdrowych, wspaniałych Świąt!

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji

Navigation Menu

Metrics