W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ruszają Regionalne Kongresy Zawodowe – zmiany w szkolnictwie zawodowym

28.02.2019

Od 1 marca przez ponad miesiąc w całym kraju organizowane będą Regionalne Kongresy Zawodowe. Podczas szesnastu spotkań w regionach chcemy upowszechnić zmiany w szkolnictwie branżowym i technicznym zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w znowelizowanym w ubiegłym roku prawie oświatowym.

Ruszają Regionalne Kongresy Zawodowe – zmiany w szkolnictwie zawodowym

Nowe rozwiązania, których część wejdzie w życie od nowego roku szkolnego 2019/2020 dotyczy przede wszystkim zwiększenia wpływu pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego, dopasowania nowego systemu szkolnictwa branżowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki i poszczególnych branż, a także przygotowaniu zmian programowych, organizacyjnych i prawnych, służących poprawie jakości i efektywności kształcenia zawodowego. 

Chcemy, aby Regionalne Kongresy Zawodowe przedstawiły ogromny potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe i techniczne w regionie, dały przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy między szkołami a pracodawcami.

Spotkania będą również okazją do podziękowania i wyróżnienia pracodawców, którzy wsparli nasze działania i promowali szkolnictwo zawodowe wśród uczniów i rodziców. 

Do udziału w kongresach zaproszeni zostali lokalni i regionalni pracodawcy reprezentujący branże, w których kształci się młodzież szkoły, dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządów, organów prowadzących szkoły zawodowe, wojewódzkich rady rynku pracy, izb rzemieślniczych oraz środowisk związanych z kształceniem branżowym i technicznym.

Regionalne Kongresy Zawodowe organizowane są przez wojewodów i kuratorów oświaty we współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej. 

Szczegółowe informacje na temat spotkań w regionach znajdują się na stronach internetowych poszczególnych kuratoriów oświaty. 

 

Terminy Regionalnych Kongresów Zawodowych

1 marca - Opole 
11 marca - Gdańsk
12 marca - Żary (woj. lubuskie) 
14 marca - Lublin
18 marca - Wałbrzych
19 marca - Szczecin
20 marca - Kielce 
21 marca - Kraków
22 marca - Białystok
25 marca - Bydgoszcz
26 marca - Katowice
27 marca - Warszawa
27 marca - Grzymysławice (woj. wielkopolskie) 
28 marca - Kleszczów (woj. łódzkie)
29 marca - Rzeszów
5 kwietnia - Olsztyn

Zdjęcia (1)